Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 26 komentarzy

Z pozycji reakcjonisty

Safo - Komentarze do wydarzeń w Polsce i na świecie. Satyra polityczna.

Krótka historia o tym, jak "Farmazon" Che Guevarą się stał

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Okazało się, że Farmazon to bohater, który chciał napier...tej wrednej ku...z TVP (cytat dosłowny).

Godzinę temu, na ulicy spotkałem znajomą, która wręcz kipiała z oburzenia. - Wiesz, że  Farmazona przymknęli!? Musimy coś natychmiast zrobić. -Farmazon? - zapytałem zdumiony - kto to jest? Myślałem, że to może ksywa jej byłego męża-alkoholika. 
Nie. Okazało się, że Farmazon to bohater, który chciał napier...tej wrednej ku...z TVP (cytat dosłowny). W tym miejscu muszę się przyznać, że pasjami nie oglądam telewizji (za wyjątkiem sędziny Wesołowskiej), a portale internetowe przeglądam tylko po tytułach - w celu ustalenia czy aby nie wybuchł wulkan gdzieś, gdzie zamierzam właśnie wyjechać. 
Zorientowawszy się mniej więcej w czym rzecz spytałem się nieopatrznie znajomej czy ów Farmazon, to po prostu nie zwykły cham, który ubliża i grozi kobiecie. Pytanie to było istotne w kontekście jej niedawnego rozwodu z powodu przemocy domowej. Spojrzała na mnie z niesmakiem i politowaniem. -Jakiej kobiecie, przecież to dziennikarka TVP!
Nie będę relacjonował dalej tej budującej ulicznej dysputy. Dodam tylko, że znajoma to była nauczycielka, a obecnie bojowniczka o demokrację w marszach KOD-u i niewiasta niezwykle dbająca o prywatność swojej macicy, co w jej wieku nie będzie raczej zbyt trudne. 
Skąd Che w tytule? Z prostego powodu. Koleżanka rozmarzyła się, a raczej powiedziałbym że miała wizję: na następny marsz KOD-u pójdzie ubrana w koszulkę z nadrukiem fizjonomi Farmazona. No cóż - nadruk na  futrze będzie raczej dość kosztowny ale czego nie robi się dla sprawy.
PS
Farmazon według Słownika Polskiego, to m.in: liberał, oszust, krętacz, szalbierz (wystarczyłoby "liberał"), a nawet mason
Obrazek za TVP.Info.
 .

KOMENTARZE

 • Takie cuda Petru
  https://pbs.twimg.com/media/DRbu1s6X4AIFLL5.jpg
 • Nie wiem czy dobrze odczytuję gesty
  ale zdaje się, że chodzi o minimum 2 lata

  https://pbs.twimg.com/media/DRbxZqxXkAAWIZz.jpg
 • @Husky 20:52:06
  Po raz pierwszy przybijam piatke !
 • @Husky 22:13:04
  Jak jesteś żydem w kraju Polin to możesz wszystko robić i nic ci się nie stanie. Popatrzcie na wszelkiego rodzaju złodziei, szubrawców i inną gadzinę. Ja wiem od razu kto jest Polakiem. Od złoczyńców w Gdańsku, Sopocie...do Warszawy i dalej na rubieże Polski. Czas jest obojętny czy to Artbi, Amber Gold, etc..Balcerowicz, Lewandowski, Kwaśniewski, Boni, Michnik i reszta ukrytej bandy. A my we własnym kraju możemy tylko słuchać bzdur o demokracji. Ten Kijowski i Farmazon Jagielski już dawno przekroczyli wszelkie progi moralności, etyki czy prawa i co ...nie siedzą. Jestem ciekaw ilu Polaków, równie nie moralnych, już siedzi? oczywiście za mniej.
 • @Husky 22:13:04
  Bandyta działa bezprawnie i państwo nie może nic zrobić, czy państwo jest nadal teoretyczne? przecież to terrorysta! Ale bagno. Według prokuratury jedni musza mieć licencje a inni nie. Kto nad tym panuje? Kto za tym stoi? Okazuje się, że UBekistan z UBywatelami i POlszewikami są poza prawem i dodatkowo pod ochrona nadzwyczajnej kasty sędziowskiej z żurkami i tulejkami w roli głównej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 788 komentarze: 26016
 • I.C
  posty: 126 komentarze: 199