Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
27 postów 26 komentarzy

Z pozycji reakcjonisty

Safo - Komentarze do wydarzeń w Polsce i na świecie. Satyra polityczna.

Jak w Bydgoszczy Czerwony Wilk dziewczynki straszył

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

...-Zamach na Konstytucje! - krzyczała wręczając mi ulotkę. Wystraszony nie na żarty spytałem się Różopodobnej czy aby wredna caryca nie napuściła na nas znowuż jakowej sotni kozackiej, a Moskale szturmują Sejm.

Za każdym razem odwiedziny jak najbardziej wojewódzkiego miasta Bydgoszczy dają mi wiele radości. Chociażby dzisiaj - dochdząc do Starego Rynku powitał mnie ryk głośników ustawionych pod spicharzami, z muzyką typu "rewolucyjny underground ". Skojarzyło mi się powiedzenie o krowie, która głośno ryczy, a mało mleka daje. Jak się później okazało - skojarzenie było zupełnie prawidłowe.
Na ul. Mostowej mleka jednak nikt nie dawał. W zastępstwie dawano ulotki - niestety zresztą. Sprytnym zwodem, wyuczonym jeszcze na  stadionie miejscowej Polonii, wyminąłem niczym Lewandowski 3 osoby i...niestety. Wpadłem, a w zasadzie dopadła mnie kobieta o twarzy marsowej a'la Dzierżyński i głosie Róży Luksemburg. To ostatnie skojarzenie w Bydgoszczy nie jest zupełnie bezpodstawne, bo podobno Róża w knajpie na ul. Jackowskiego niejedną flaszkę obaliła. Po drugie głosiła, że Lenin nie ma racji bo nie ma prawdziwego socjalizmu bez prawdziwej demokracji. Nawet do rymu.
I toż samo wykrzyczała mi do ucha Różopodobna kobieta na ul. Mostowej! Wykrzyczała, bo rewolucyjny underground zagłuszał nawet myśli, a Lenina zastąpił tym razem Kaczor. 
-Zamach na Konstytucje! - krzyczała wręczając mi ulotkę. Wystraszony nie na żarty spytałem się Różopodobnej czy aby wredna caryca nie napuściła na nas znowuż jakowej sotni kozackiej, a Moskale szturmują Sejm. Nie bardzo zrozumniawszy o co mi chodzi, łagodnym szczebiotem aczkolwiek ze śladami piany na ustach poinformowała mnie, że wredny Kaczor chce odebrać - tu  cytuję "niezawisłość sędziom." Bardzo się ucieszyłem, że sędziowie u nas  byli "niezawiśli" i już chciałem zadać kolejne pytanie - jednak nie zdążyłem. Kilku przechodniów w słowach użważanych powszechnie za "mowę nienawiści" poradziło Różopodobnej, żeby delikatnie mówiąc opuściła czym prędzej gród nad Brdą, a nawet Wisłą. Jeden z przypadkowych widzów posunął się nawet do pretensji do PiS-u o to, że jeszcze nie posadził wszystkich skorumpowanych przedstawicieli wymiaru (nie)sprawiedliwości. Takie rzeczy w czerwonej Bydgoszczy! - mieście rządząnym przez pełowskiego prezydenta i to hasajacego na marszach KOD-u. To niedopuszczalne i mam nadzieję, że odpowiednie czynniki w UE zareagują z właściwym sobie humorem i bezkompromisowością. Chociaż w Bydgoszczy to będzie dość trudne, bo aktualnie to miasto NATO.
To wszystko byłoby niezmiernie wesołe, gdyby nie to, że zaraz obok w Bibliotece Głównej odbywał się kiermasz książek obrazkowych dla maluchów. A tu z głośników ryk: Strach, Strach, Strach itp. jasełka.  Może zresztą to i dobrze. Wychowanie bezstresowe szkodzi, a tak przynajmniej taka 5-letnia dziewczynka zrozumie, że wilk pożerający babcię na kolorowym obrazku nie musi być koniecznie sympatyczny. Szczególnie gdy jest czerwony.
PS. Niestety nie wiem kto był organizatorem tej wiekopomnej imprezy. I nie będę tego dochodził bo i po co? Happening (protest?) nie wzbudził żadnego zainteresowania przechodniów, co widać na zdjęciu.

KOMENTARZE

 • Autorze..POZNAJESZ, TYCH I TE OD ŚWIECZEK?
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2017/12/eg.jpg


  Pachnie to żydowski Stowarzyszeniem Ordynacka? Poznajecie? W latach 70. wiernie z tow. Gierkiem, a dziś prawdziwe autorytety, znane z telewizyjnych ekranów. Na Twitterze opublikowano jedną z charakterystycznych dla lat 70. fotografii. Przywódca Polski Ludowej Edward Gierek otoczony młodymi działaczami, którzy w przyszłości będą stanowić o sile partii. Tyle, że PRL się skończył, a oni wciąż należą do elity. Zgodnie z opisem internauty tuż obok Gierka stoi Małgorzata Gersdorf, od 2014 pierwszy prezes Sądu Najwyższego, a także dwa lata od niej młodszy Alekander Kwaśniewski, prezydent Rzeczypospolitej Polskiej od 1995 do 2005 r. Jest jeszcze Internauci zidentyfikowali jeszcze Jerzego Koźmińskiego, współpracownika Leszka Balcerowicza i Hanny Suchockiej. Od lewej: tow. Gierek, sędzia Gersdorf i Olek Kwaśniewski. Lata 70-te ..Gwiazdy PRL: od lewej Włodek Czarzasty, I sekretarz KC PZPR Edward Gierek, Małgorzata Nie Chodziłam ze Świeczkami Gersdorf i w miarę jeszcze trzeźwy Olek Kwaśniewski. Elita PRL, elita III RP. Tylko wodza im szlag trafił, ale szybko znaleźli sobie nowego. Przypominano inną charakterystyczną fotografię: Edward otaczał się zawsze swoimi ludźmi!


  https://pbs.twimg.com/media/DP4jWCdX0AE4cgU.jpg:small


  Te zdjęcia należy dedykować wszystkim, którzy myślą, że komuna upadła w 1989r.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 788 komentarze: 26016
 • I.C
  posty: 126 komentarze: 199