Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 22 komentarze

Z pozycji reakcjonisty

Safo - Komentarze do wydarzeń w Polsce i na świecie. Satyra polityczna.

Czy PiS lansuje KOD?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stare porzekadło mówi, że jeżeli chcesz kontrolować opozycję, to załóż ją sam. Jeżeli chcesz mieć większy ubaw, to ją lansuj!

Prezydent François Hollande w przerwie nad rozmyślaniem na temat koczowiska w Calais bąknął coś o tym, że w Polsce Jarosław Kaczyński chce wymienić elity. Powiało grozą. Nie dlatego, że ma nastąpić wymiana elit ale dlatego, że ludzie zaczęli się gorączkowo zastanawiać - gdzie te elity są,  a raczej były. Toż to jak szukanie igły w stogu siana lub innego Pokemona. I to bez nagrody! Pełno nas, a jakoby nikogo nie było - pisał Jan Kochanowski i nie wiadomo czy proroczo miał na myśli wiekszość parlamentarną ubiegłej kadencji.
Stare porzekadło mówi, że jeżeli chcesz kontrolować opozycję, to załóż ją sam. Tylko skąd wziąść do niej ludzi? Można zawsze zorganizować jakiś "oddolny ruch" lub inny Majdan. To żaden problem, kiedy ma się sponsora i poparcie jakiegoś Starszego Brata.  Ale jeżeli  i oni się nie kwapią? No to trzeba siegnąć po stare sprawdzone kadry zaprawione w boju o "demokrację".  I tu kolejny problem. To wojsko salonowe - blado wypada na ulicach. Sam onegdaj widziałem  "marsz" KOD-u na ulicach Bydgoszczy. Kilkadziesiąt luda nie wzbudziło większego zainteresowania mieszkańców miasta. Niektórzy nawet myśleli, że to protest anty-lub pro-aborcyjny.
No więc trzeba siegnąć po ostatnią deskę ratunku. Mianowicie po media. Te państwowe, które  są już w rękach PiS-u nadają więc na okrągło informacje o protestach, marszach, etc, a pan Petru w budynkach TV zamieszkał chyba już na stałe. Niedawno były jakieś wybory KOD-u w województwie kujawsko-pomorskim i lokalne radio przez cały dzień ekcytowało się kwestią czy będzie kworum czy nie.  Radiowcy w kreowaniu atmosfery grozy przechodzili samego Hitchcocka. No i przed snem podano radosną wiadomość. Jest, jest kworum! 
Sympatycy PiS-u mogli zasnąć spokojnie, bo taka opozycja to marzenie. Jak trzeba można nią postraszyć, zdyscyplinować własne szeregi. Można też z niej się posmiać, co w tym przypadku nie jest trudnym zadaniem. Niech nam żyje KOD i Nowoczesna wiecznie!
 

KOMENTARZE

  • Przypomnij sobie 11.11.12
    ... opowiadasz schematy z budką spod ruskiej ambasady i strzelanie do dzieci na marszu niepodległości 11.11.12. / Wiesz gdzie wtedy był Tusk? - Uciekł, ... i o Marszu 11 Listopada opowiadał w Kosowie >> https://www.youtube.com/watch?v=eH-n-lrZqy4

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

  • posty: 752 komentarze: 24737
  • I.C
    posty: 126 komentarze: 199