Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 22 komentarze

Z pozycji reakcjonisty

Safo - Komentarze do wydarzeń w Polsce i na świecie. Satyra polityczna.

Jak Polak z Polakiem czyli granice zidiocenia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Angielski matematyk po zakończeniu I w.ś. obliczył, że w 2139 roku świat zasiedlać będą sami wariaci. Pomylił się jednak. Nie przewidział prania mózgów w III RP.

Jakiś anonimowy matematyk po zakończeniu I w.ś. obliczył, że w 2139 roku świat zasiedlać będą sami wariaci - vide zdjęcie powyżej. Oparł się, na prostym wyliczeniu matematycznym ale się pomylił. Nie przewidział bowiem III RP.
W Polsce nie można już spokojnie napić się piwa ze znajomymi, snując wesołe rozmowy np. o d....Maryni. Zamiast tego wdzięcznego tematu do dyskursu nieuchronnie wkracza polityka. Moje ostatnio dość częste wizyty w Ojczyźnie wzbudziły we mnie skrajne uczucia. Od przerażenia poprzez zdumienie i szok, do histerycznego śmiechu.
Na jednym z przyjęć pewna nobliwa dama (co to jeszcze z  generałem Andersem, etc.) stwierdziła, że jestem podobny do obecnego ministra spraw zagranicznych pana Witolda Waszczykowskiego ale że dobrze patrzy mi z oczu, więc z pewnością nie jestem takim s........em jak on.  Zaraz po tym drobnym qui pro quo podszedł do mnie jegomość z wąsem  à la Adolf i żarliwie próbował mnie przekonać, że PO trzeba zdelegalizować, a członków tej partii rozliczyć, jak członków NSDAP. To był zresztą mąż owej damy. Jak oni się utrzymali?!
W trakcie innego spotkania przy smrodzie grilla student politologii /sic!/, wręczając mi otwartą butelczynę piwa poinformował mnie konfidencjonalnie o karygodnym zachowaniu prezydenta Dudy, który to miał według niego uświetnić jakąś rocznicę ku czci płk. von Stauffenberg-a, który  nienawidził Hitlera, a jeszcze bardziej  Polaków. Na moją nieśmiałą uwagę, że chyba chodziło mu o prezydenta Komorowskiego /to było w lipcu, Duda był wtedy prezydentem elektem/ obrzucił mnie pogardliwym spojrzeniem. Piwa oczywiście nie dostałem.
Jego mamusia za to pobiła rekord imbecylizmu i powinna trafić do księgi Guinessa. Przekonywała wszystkich, że za obecną zapaść ekonomiczną Polski odpowiada...Episkopat! Na pytanie, skąd wzięła te rewelacje, odpowiedziała, że z telewizji, a tam przecież podają na pewno sprawdzone informacje. To ostatnie stwierdzenie niestety nie mieści się już w żadnej skali głupoty.  Przykładów rozmówek polsko-polskich mógłbym podać bez liku ale nie czas i nie miejsce. Na razie skrzetnie je spisuje.
Wracając do tekstu zamieszczonego na obrazku. Matematyk, który to obliczył nie mógł przewidzieć skutków prania mózgów nad Wisłą. U nas stopień zdurnienia społeczeństwa postępuje nie w tempie arytmetycznym, a geometrycznym. Szczególnie w Warszawie oraz kolebce liberałów Gdańsku, gdzie jak podaje portal natemat.pl psychicznie chorych jest już o kilkadziesiąt procent więcej, niż w innych częściach kraju. Może dlatego tak łatwo jest w tych miejscach zorganizować marsze poparcia dla wielkiego Lecha.
PS
Moje zdrowie psychiczne uratowałem we Włoszech. Dziwny kraj i dziwni ludzie. Nic nie wiedzą o KOD, nie wiedzą kto jest prezydentem naszego pięknego kraju, nazwisko Tusk słyszeli pierwszy raz w życiu i o zgrozo! - nic ich nie obchodzi historia Bolka a nawet Lolka. O ich opinie o nadredaktorze Michniku bałem się spytać. Gdyby też o nim nie słyszeli, to bym się załamał. Przy okazji dziękuję za bezinteresowną pomoc pewnemu aptekarzowi z rejonu Udine.
Molte grazie Lino :))
 

KOMENTARZE

 • hipnoza zbiorowa
  Po takiej psychomanipulacji jakiej ludziska sa poddawani, to i osiol by zwariowal. Zona cie zdradzi , kochanka opusci- a media nigdy!.

  Pozdr:)
 • Z pewną dozą niesmiałości
  zapytam się o stopień zidiocenia we włoszech, porównywalny z Polską ?
 • autor
  Świetnie, że autor poruszał taki temat, a mianowicie, że Polacy myślą od sasa do lasa. Tak jest, to wynika z lenistwa, Polacy przestali czytać książki, interesować się historią, a o ekonomii już nie wspominając. Zdecydowana większość myśli o szerokim łóżku i wielkiej misce, a nauka, minimalna praca dla dobra wspólnego nic nie znaczy.
  Każdą informację czerpią z plotek, pomówień, TV i radia. Wolą słuchać niż czytać, wolą oglądać obrazki niż je rysować. Ogromną popularością cieszą przegłupie, demoralizujące tzw. filmy taśmociągi. Tam ciągle zdrada, rozwody, narkotyki, gender, palec szatana widać w takich filmach. Kabarety, prymitywny jakiś pół - główek naśmiewa się z KK a 5 tys. widzów skłądających się z katolików wierzących śmieją się z oczerniania swojej wiary. Świadczy to o tym, że masoneria zawładnęłą umysłami 95% polaków, mogą z nimi zrobić co im się podoba.
  Wezmy np; RM, tam ciagle od wielu lat wtłaczane jest słuchaczom, że radio katolickie czyli RM jest jedno na świecie, w Polsce, że macie słuchać tylko tego radia, czytać tylko jedną gazetę ND, oglądać tylko jedną TV Trwam i tak urobinych jest 3 mln ludzi, dobrych polaków, wierzących. Jaki wniosek z tego, czym jest środowisko RM? Gdy przychodzą wybory to wszyscy karnie idą i głosują na podstawionych ludzi, którzy w zdecydowanej większości są zdemoralizowani moralnie, albo zwykli szpiedzy, rozwodnicy, rozwódki, narkomani - czyli taka prostacka hołota polityczna - taka hołota, jest łatwa do zmanipulowania przez rózne ambasady i słuzby specjalne te wewetrzne i zewnetrzne.
  Taka hołota pożniej pod szyldem koscioła, patriotyzmu kompromituje to wszystko co Polskie i nie potrafi odróżnić prawdy od kłamstwa, dobra od zła, czego przykłądem jest bicie brawa na stojąco czerwonemu prokuratorowi Piotrowiczowi. Dlatego w taki łatwy spsób dokonano i dokonuje się rozbiory kraju.
  Dla takich wielkim sukcesem jest danie 500 zł za przyszły głos w wyborach, ale żeby zmienić system to pojecia nie mają, dlatego Polska ginie w oczach.
 • @provincjał 09:39:54
  Odpowiadam nie z pewną dozą nieśmiałości ale z dużą. Nie wiem. Byłem tam za krótko żeby to ocenić. Opieram się tylko na tym, co sam widzę i słyszę. Pozdrawiam :))
 • Autor 5*****
  .
  Psychomanipulacja za panowania Bolka.

  Od 1993 roku, by młodym żyło się lepiej, wstrzymano egzaminy z matematyki na egzaminach maturalnych na kilkanaście lat.
  Teraz stadem łatwo manipulować.
  http://m.k.neon24.pl/post/130017,kiedy-wlada-nami-informacja
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 752 komentarze: 24737
 • I.C
  posty: 126 komentarze: 199