Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
26 postów 20 komentarzy

Z pozycji reakcjonisty

Safo - Komentarze do wydarzeń w Polsce i na świecie. Satyra polityczna.

Moje komentarze

 • Husky
  To chyba tekst kabaretowy? Zresztą słaby. W Polsce była niezależna prasa, wolne media, niezawisłe sądy? To już jakieś jaja. Kompletne poplatanie pojęć i bełkot. Dwója z minusem.
  Duda nie ma wstępu do Białego Domu !!!
 • Nie ten "papież"
  Wszystko to bardzo piękne ale nigdy nie uwierzę, że ten "papież" chce zrobić coś dobrego dla wiary chrześćjańskiej i Kościoła.
  Papież zmieni Modlitwę Pańską?
 • Autor
  W Innsbrucku 3/4 bezdomnych, to Polacy. W Paryżu Polak jest synonimem bezdomnego, chociaż to fałsz - większość stanowią przybysze z USA i sami Francuzi. Niestety na opinię zapracowaliśmy zdecydowanie alkoholizmem. Z tego, co zauważyłem w Polsce jest inaczej. Faktycznie tu problem bezdomności związany jest głównie z różnymi sytuacjami życiowymi. Słusznie walczymy o dekomunizację sądów i innych państwowych organów, a zapomnieliśmy o pracownikach opieki społecznej. Większość kadry tej instytucji, to niewiasty bez żadnego przygotowania merytorycznego, które tkwią mentalnie w PRL i jest, jak jest.
  Ludzie z kartonów – bezdomność w Polsce
 • @Husky 21:54:23
  Francja jest chora i żadna operacja chirurgiczna jej już nie pomoże. Chyba że przeszczep mózgu. Kilka godzin temu rozmawiałem z młodym francuskim naukowcem. Stwierdził, że Europę uratuje sojusz Niemiecko-Francuski, a główną przeszkodą do osiągnięcia pełni szczęśliwości jest polski nacjonalizm. Jemu nawet przeszczep mózgu nie pomoże. Niestety nie jest tam wyjątkiem.
  Śmiertelna choroba Europy. Czas pisać testament.
 • @ikulalibal 20:54:56
  "laserowe wybielanie odbytu" . Dobre ale może jednak chodziło o wybielanie zębów?! W Austrii to ostatnie jest obowiązkowe. Na szczęście odbyt na razie zostawili w spokoju:-)
  Śmiertelna choroba Europy. Czas pisać testament.
 • @trybeus 23:00:42
  Słuszna uwaga. PiS, który do tej pory działał "jak w zegarku" nagle przy najważniejszej ustawie niby gubi się, jak dziecko. Rozmawiałem z wieloma ludźmi w Polsce i zagranicą - nikt nic nie rozumie. Ani ci, którzy są za ani ci, którzy są przeciw.
  Komu się opłacały zadymy na ulicach?
 • @zadziwiony 21:56:37
  To prawda. Ja też nie wiem czy mam rację. Czytam swój tekst i sam go nie rozumiem - chociaż jestem do swojej opinii przekonany. I o to wg mojego skromnego zdania w tym wszystkim chodzi. Coraz mniej ludzi rozumie, co się dzieje. Dyskutujemy powoli, jak Kaziu z Józiem spod budki z piwem. Brak danych do rzetelnej analizy.
  Komu się opłacały zadymy na ulicach?
 • Zdolność zakłócania urządzeń elektrycznych
  Kurczę, ja mam 0 Rh- i swojego czasu miałem zakaz wstępu do kawiarenek internetowych, bo padał system. Przechodząc koło domów, na których wisiały lampki bożonarodzeniowe skutecznie bezwiednie je gasiłem. To nie żarty.
  Masz grupę krwi Rh(-)? A więc jesteś kosmitą!
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 19:51:54
  No, akurat Kościuszko jest w tym temacie niewątpliwym autorytetem. Mason http://www.loza-galileusz.pl/1.polscy.wolnomularze.php (i inne strony), który zabezpieczał tyły jakobinów z pewnością nie za bardzo kochał Kościół. Czy kochał Polskę budując podwaliny USA - szczerze wątpię.
  W obronie Prałata Romana Kneblewskiego
 • @Robik 09:13:56
  Opinia Cejrowskiego na ten temat jest m.in. tu: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/cejrowski-to-nie-byla-katastrofa,-tylko-zamach,6734406980
  W internecie jest dużo jednoznacznych materiałów. Twierdzi, że to był zamach.
  Cejrowski: "Błazen" w Pomponiku i z milionami na koncie
 • @Jan Paweł 08:37:46
  Te wypociny były lansowane na głównej stronie Interii. A Pomponik - wiadomo. Pozdrawiam.
  Cejrowski: "Błazen" w Pomponiku i z milionami na koncie
 • @wk..ny 14:03:23
  Dowody są w bydgoskiej prokuraturze, a moja oferta dalej aktualna...póki jeszcze czas...
  O tym jak w Bydgoszczy Chrystus zgwałcił muzułmankę
 • @wk..ny 15:35:38
  Jeżeli potrzebny psychoterapeuta, to służę i to za darmo. Takiego aparata jeszcze na swojej kozetce nie miałem :)
  O tym jak w Bydgoszczy Chrystus zgwałcił muzułmankę
 • Dzięki
  Dziękuję za wszystkie komentarze.
  Króciutka skrobanka story
 • @matterhorn 09:46:39
  To prawda, znajomy z Paryża powiedział mi jednak, że to powoli wygląda na powtórkę 1968 roku.
  Dlaboga panie Petru - larum grają!
 • @moher 02:07:13
  Jest jednak światełko w tunelu. Trzeba być optymistą, chociaż to trudne. Szczęść Boże!
  Licealiści z Częstochowy zrobili film o żołnierzu wyklętym
 • @provincjał 09:39:54
  Odpowiadam nie z pewną dozą nieśmiałości ale z dużą. Nie wiem. Byłem tam za krótko żeby to ocenić. Opieram się tylko na tym, co sam widzę i słyszę. Pozdrawiam :))
  Jak Polak z Polakiem czyli granice zidiocenia
 • @Panowiepoliczmygłosy 21:42:08
  To prawda. W niektórych austriackich przedszkolach muzułmanie (głównie Turcy) stanowią już większość dzieci i to jeszcze przed przybyciem "uchodźców". Pozdrawiam.
  Czy Francuzi uzyskają status mniejszości narodowej?
 • @Mufinek Sposypkom 02:54:30
  Mufinku lub Mufinko, dzięki za literke "o". Oczywiście to sarkazm, satyra. Jak zwał, tak zwał. Niestety. Przy okazji poczytałem trochę na Twoim blogu o krytyce szkoły austriackiej. Przyznam się, że jako mieszkaniec tego kraju zawsze byłem za i za parytetem złota, którego to Austria posiada duże zapasy. Muszę z Twoją krytyką się dobrze zaznajomić, zanim napiszę (ewentualnie) coś "sarkastycznego" :)) W każdym bądź razie to ciekawe.
  Czy Francuzi uzyskają status mniejszości narodowej?
 • @roux 08:42:18
  Cóż, samobójstwa nikomu nie można zabronić. Obydwa komentarze najlepiej uwypuklają tezy zawarte w tekście, za co dziękuję. :))
  Koniec Europy - po ptokach

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

 • I.C
  posty: 125 komentarze: 198